Pojď si praxi užít a ne přežít!

Prozkoumej možnosti a staň se
součástí rodiny Baumüller

Lucka a Vláďa

Den na zkoušku

Podívej se, jak svůj den na zkoušku strávili Lucka s Vláďou. Prošli si výrobou, vyzkoušeli si různé pracovní pozice a potkali se s řadou pracovníků.

Jaké dojmy si odnesli?

Přehrát video

Produkujeme špičkové

elektromotory, které pohánějí svět

Podílej se na jejich tvorbě ve 3 oblastech

obrabeni_3

Srdce motoru

Obrobna

Zjistit více

Obrobna je místo, kde z kusu oceli vytváříme srdce a tělo elektromotoru. Tady celý proces výroby motoru začíná! Seznámit se u nás můžeš s prací jak na konvenčních, tak na CNC strojích.

asistentka1a

Podpůrná oddělení

Administrativa

Zjistit více

Administrativní práce kolem výroby motoru je hodně. Proto i tyto pozice jsou pro nás velmi ceněné. Svoje místa tady mají oddělení ekonomické, personální, oddělení konstrukce, nákupu, technologie, plánování. Velmi důležitou, podpůrnou roli zaujímá IT, kvalita, sklady a expedice nebo údržba.

romana_tomaskova_vsypavani

Motor v pohybu

Elektro

Zjistit více

Vkládání vinutí, zapojování, svorkování, kontrola, el. zkušebna jsou pozice, kde se uplatní šikovní lidé, a nemusí to být jen elektrikáři. Bez těchto činností by se motor nerozpohyboval.

Lidé z Baumülleru

Poznej budoucí kolegy

previous arrow
Jiří Dvořáček - Obrábění
PlayPlay
Jakub Mikula - Svorkování
PlayPlay
Jaromír Haška - Zapojování
PlayPlay
Romana Tomášková - Vsypávání
PlayPlay
Jan Bednář - Expedice
PlayPlay
next arrow
Jiří Dvořáček - Obrábění
Jakub Mikula - Svorkování
Jaromír Haška - Zapojování
Romana Tomášková - Vsypávání
Jan Bednář - Expedice
previous arrow
next arrow
Přehrát video

Školní praxe je jen začátek

Příběh Lukáše Pevného

Lukáš začínal v Baumülleru jako svářeč. Svoji specializaci posouval směrem ke strojírenství a obsluze CNC strojů. Dnes pracuje jako zástupce vedoucího obrobny. Vede tým, řídí výrobu a dohlíží na plnění zakázek.

Stačí se chopit příležitostí

Prozkoumej další příběhy

V roce 2017 jsem vyletěl z vysoké po jednom semestru a nevěděl, co budu v životě dělat. Bylo to pro mě velké zklamání. Uměl jsem dobře s počítačem (studoval jsem IT na SŠ) a věděl jsem, že dokážu logicky přemýšlet. I přesto jsem nemohl najít vyhovující práci. Pár měsíců jsem střídal brigády, chodil po pohovorech a pomalu ztrácel naději. Poté mi kamarád doporučil, ať se zastavím v Baumülleru. Konečně jsem úspěšně prošel pohovorem a měl nastoupit jako pomocná síla pro administrativu na plánování. Začal jsem se zaučovat a v mezičase si mě půjčovali kolegové na výpomoc na oddělení expedice. A tam začalo moje úžasné dobrodužství. Tehdejší vedoucí expedice si mě vzal pod svá křídla a já konečně začal využívat svoje schopnosti. Netrvalo dlouho a pracoval jsem na plný úvazek jako administrátor expedice a společně s mým mentorem a týmem jsme rozvíjeli celé oddělení, hledali vychytávky a šetřili firmě spoustu peněz. Po dvou letech mi bylo předáno pomyslné žezlo a já se stal vedoucím expedice. To vše mi vrátilo sebevědomí a já se rozhodl, že přeci jen zkusím vysokou školu znovu. Odešel jsem proto z expedice a momentálně jsem ve třetím ročníku bakalářského studia (prezenčního) na Univerzitě Palackého v Olomouci. Všichni mě v tomto rozhodnutí podporovali a přišla nabídka, že po dobu studia budu pomocnou rukou personálního oddělení. Tuto nabídku jsem přijal a nyní se aktivně podílím na projektech i administrativě personálního oddělení, dokonce píšu bakalářskou práci na personalistické téma. A tím moje dobrodružství nekončí.

Můj příběh ve firmě Baumüller začal před 8 lety, zaujala mě nabídka práce na pozici plánovač výroby. Prošla jsem oběma pohovory a začala pracovat na úseku obrobny. Začátky nebyly jednoduché, ale díky skvělému kolektivu a tím, že mě práce chytila za srdce jsem do toho šla naplno a brzy jsem se vše naučila. Po asi 3 letech přišla nabídka pracovat na úseku dispozice. Brzy následoval zástup vedoucího, následně vedoucí dispozice a nyní i vedoucí plánování. Tím, že jsem si vše prošla od začátku si této pozice vážím ještě více, protože jsem toho dosáhla já, poznala firmu a ona mě. Prožila jsem tu kus svého života a věřím, že jí mám stále co nabídnout. Moje rada: „Nebojte se, stačí jen chtít a být sami sebou. Neříkám, že je to jednoduché, ale je to skvělý pocit, když se vám něco povede 😊.“

Moje jméno je Ladislav Knebl a studoval jsem FEKT VUT v Brně, konkrétně obory spojené se silnoproudou elektrotechnikou a elektronikou na ústavu Ústavem výkonové elektroniky a elektrotechniky (UVEE). Nejprve jsem studoval bakalářský, pak magisterský a nakonec i doktorský program. S firmou Baumüller jsem začal spolupracovat ve čtvrtém ročníku, kdy jsem napsal žádost, respektive nabídku na spolupráci v rámci diplomky. Následně mi byla nabídnuta spolupráce na zajímavém tématu reluktančních motorů, na kterém se spolupracovalo právě s UVEE v rámci projektu Technologické agentury ČR. Na firmě mě už v té době příjemně překvapilo přátelské prostředí v dobře spolupracujícím kolektivu v rámci projektu. S firmou jsem následně prodloužil spolupráci v rámci disertace, kde jsem navrhoval a dále optimalizoval motor s osovou výškou 315 a feritovými magnety. V rámci návrhu jsem se znovu mohl opřít jak o zkušenosti firmy, tak o schopnost lidí řešit výzvy a i o její technologické zázemí. Při dokončování disertace přišla ze strany Baumülleru nabídka, která byla téměř „ušitá na míru“ v rámci oddělení Výpočtů a vývoje. Super zkušenost byla v úzké spolupráci s výpočtovým oddělením v Německu, kde jsem mohl být osobně zhruba půl roku. Osobní přístup, široká škála nabízených motorů a vize firmy se posouvat do dalších aplikací bylo právě to, co mě do firmy vedlo. Jsem v Baumülleru moc spokojený a jsem i vděčný za to, že jsem dostal možnost se do firmy zapojit a být její součástí. Skvělá je i možnost zapojovat se do různých projektů v oblastech technologie, výpočtů a návrhů atypických motorů.

Do společnosti Baumüller jsem nastoupila v roce 2011, hned po vysoké škole. Nastoupila jsem na oddělení kvality, tehdy jako junior asistent. Do mé první práce jsem přišla s nadšením pro danou věc, se znalostí dvou cizích jazyků, a především s pokorou vůči ostatním. Moji kolegové mi v začátcích hodně pomohli. Díky nim jsem získala technické základy, v praxi jsem běžně kontrolovala díly pro naši výrobu. Postupně jsem se naučila všechny činnosti na oddělení od měření na 3D zařízení po řešení dodavatelské, zákaznické a interní kvality. Krátce po tom jsem se stala vedoucí kontroly jakosti, toto období bylo těžké, nicméně mě velmi posunulo. Firma Baumüller je výjimečná v tom, že příležitosti dává…je potřeba se jich jen chopit. Dnes pracuji na pozici manažerky ekonomického, IT a HR oddělení. Moje message pro studenty, když na sobě pracujete, vše se vám vyplatí a vrátí, věřte tomu. Buďte pokorní, féroví, inovativní, mějte tah na bránu a dokončujte úkoly, váš čas jednou přijde.

Do Baumülleru jsem nastoupil před šesti lety na doporučení známého. Před tím jsem pracoval jen brigádně na stavbách. Přesto, že nemám elektro vzdělání dostal jsem příležitost pracovat jako zástupce mistra a nově od sprna 2022 jsem přijal nabídku na pozici mistra. Je to pro mě nová výzva a kariérní posun. Na práci se mi líbí, že není stereotypní, ale různorodá. Co je pro mě hodně důležité jsou kolegové a to, že dělám práci, která má smysl.

Přijď se podívat

Pravidelně pořádáme
exkurze a dny na zkoušku

Jirka
Kurfürst

Technický
ředitel

jirka_kurfurst

Eva
Slavíčková

Ekonomické oddělení

eva_slavickova
petr_klimes

Petr
Klimeš

Vedoucí úseku
KTZ

Lukas

Lukáš
Pevný

Zástupce
vedoucího obrobny

vlastimil_kratochvil

Vlastimil
Kratochvíl

Vedoucí úseku
NBG

Naši ambasadoři

Lidé, kteří se věnují studentům

jirka_kurfurst

Jirka
Kurfürst

Technický ředitel

eva_slavickova

Eva
Slavíčková

Ekonomické oddělení

Lukas

Lukáš
Pevný

Zástupce
vedoucího obrobny

petr_klimes

Petr
Klimeš

Vedoucí svorkování

vlastimil_kratochvil

Vlastimil
Kratochvíl

Výrobní mistr

Zkušenosti studentů

Jak si užili praxi?

Video prezentace

Něco nám o sobě řekni

Životopisy jsou jeden jako druhý a moc nám o člověku neřeknou. Raději se podíváme na video prezentaci a seznámíme se s tebou „osobně“. Lucka ti poradí, o čem máš mluvit. Těšíme se na tebe!

Video nám můžeš poslat přes sociální sítě.

Přehrát video

Nastartuj u nás kariéru

Začni už ve škole

Praxe je ideální cesta, jak poznat prostředí firmy a seznámit se s lidmi. Po škole bude jednoduché naskočit do "jedoucího vlaku".
Prozkoumej, co všechno na tebe čeká.

Přehrát video

Podívej se na

top 8 Benefitů

5 dnů dovolené navíc

Pružná
pracovní doba

Odměna za odpracované směny

Letní a vánoční
prémie

Prémie za přesčasy

Příspěvek
na dopravu

Příspěvek za odpolední
směnu

Příspěvek na penzijní
fond

Férová odměna

Čím víc umíš, tím víc vyděláš

Vážíme si lidí, kteří na sobě pracují. Umožníme ti rozšiřovat svoji specializaci a učit se nové věci. Čím více se toho naučíš, tím bude tvá odměna vyšší.

Práce v baumülleru

Přináší výhody

Pracovní doba
na míru

Každý, kdo chce pracovat, má u nás své místo. Kolik času do naší spolupráce vložíš, je na tobě.

Jistota
zaměstnání

Peníze chodí včas. Vážíme si dlouhodobé spolupráce.

Volný
čas

Fungujeme od pondělí do pátku. Nemáme nepřetržitou výrobu.

Klid
na práci

Naši pracovníci mají jasné zadání a důvěru, že věci dotáhnou do cíle.

latalova

Mgr. Jaroslava Látalová

Personalistka/kulturní ambasador

Pracuji v oblasti HR a mám na starost spolupráci se studenty.
Neváhejte se na mě obracet s dotazy ohledně školní praxe, exkurzí a volných pracovních pozic.

Skalice nad Svitavou 72
679 01 Skalice nad Svitavou

Připojte se

© 2024 Baumüller Brno, s.r.o.

Vytvořila